Green Card Çekilişi

Green Card Vize Programı Dışişleri Bakanlığı tarafından her yıl uygulanır . Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası ( INA ) Bölüm 203 (c )Amerika Birleşik Devletleri'ne göç miktarı tarihsel olarak düşük oranlı ülkelerden "çeşitlilik göçmenlik vizesi" olarak bilinen green card ile göçmen bir sınıf sağlar. 2015 yılı içerisinde 50,000 green card (DV) sahibine çekiliş ile teslim edilecektir.

Piyango ("seçilenler") bilgisayar ortamında seçilir. Bu başvuruya hak kazanmak basittir, ama sıkı bir uygunluk gereksinimleri bulunmaktadır. Seçilenler randomize bir bilgisayar çizim yoluyla seçilir. Çeşitlilik vizeleri altı coğrafi bölgelerine dağılmıştır. Mevcut ülker için tıklayınız >

Bu ülkelerden 50.000'den fazla yerli önceki beş yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmiştir ve DV - 2015 (green card 2015) için aşağıdaki ülkelerin yerlileri uygun değildir :

Bangladeş, Brezilya, Kanada, Çin, Kolombiya , Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, El Salvador, Haiti, Hindistan, Jamaika , Meksika, Nijerya, Pakistan, Peru , Filipinler, Güney Kore, (Kuzey İrlanda hariç) Birleşik Krallık ve bağımlı toprakları, ve Vietnam.

Hong Kong SAR, Macau SAR ve Tayvan'da doğanlar uygundur.

Bu sene uygunluk Değişiklikler : DV - 2015 için , Nijerya yerlileri artık uygundur.

Hızlı Erişim